beslenme-ve-diyetetik

Sağlıklı olmak yaşamın bizlere sunduğu en büyük hediyedir. Yaşamınız boyunca ideal vücut ağırlığınızı korumanız, birçok hastalıktan sizi uzak tutabilir. Ancak sağlıklı vücut ağırlığı sanıldığı gibi en düşük vücut ağırlığı değil, sizin için en uygun olanıdır.

Sınırların altında veya üstünde olmak hastalık risklerini(obezite, diyabet, kalp hastalıkları, kanser vb.)arttırır ve sağlığınızı bozar. Bu yüzden Scala Clinic olarak sağlıklı ve kaliteli yaşama adım atmanız, bireysel özelliklerinize uygun kaliteli ve güvenli beslenme programı uygulamak için beslenme diyet polikliniğimize sizleri bekliyoruz.

Kliniğimizin Beslenme ve Diyet Polikliniğine Danışan Hastalarımızın; Beslenme alışkanlıkları, Hastalık özgeçmişi, Yaşam tarzı, Biyokimyasal bulguları ile ilgili bilgileri alındıktan sonra Vücut analiz cihazı ile kilo, yağ, kas ve su kütlesi ölçümleri yapılır. Bütün bu veriler doğrultusunda diyetisyen tarafından kişiye özel beslenme programı hazırlanır. Hastalarımız haftalık ölçümlerle takip edilir ve bu takiplerde beslenme programları tekrar hasta ile birlikte gözden geçirilir.

Bu web sitesi Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre bilgilendirme kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını ziyaretçiler mutlaka doktora danışmalıdırlar. Bu sitede yer alan bilgiler hiç bir zaman hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Anlatılan tüm tıbbi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; Reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.